Pokaż listę

Kredyt Na Mieszkanie Krok Po Kroku

Kredyt Na Mieszkanie Krok Po Kroku


Jeżeli myślisz o zakupie nieruchomości, to z dużą dozą prawdopodobieństwa rozważasz również sposoby finansowania tego zakupu. W dzisiejszym wpisie prezentuję Wam dokładny opis, jak wygląda uzyskanie kredytu na mieszkanie krok po kroku. Jestem przekonany, że te informacje przydadzą się wielu klientom naszej firmy.1. Badanie zdolności kredytowej

Nie rozpoczynaj poszukiwań nieruchomości, dopóki nie zbadasz swojej zdolności kredytowej. Nic wielkiego się nie stanie, jeżeli znajdziesz swoje wymarzone mieszkanie, będziesz chciał je kupić, a później okaże się, że nie masz zdolności kredytowej. Będziesz jedynie poirytowany, ale po jakimś czasie Ci przejdzie:)

Gorzej będzie, jeżeli przed zbadaniem zdolności kredytowej, zawrzesz umowę przedwstępną z zadatkiem, np. 10 000 zł. Jeżeli w tym przypadku okaże się, że bank nie będzie w stanie zaproponować Ci odpowiedniej kwoty, wówczas zadatek Ci przepadnie. Możesz też przeczytać mój dokładny artykuł o tym, w jaki sposób banki liczą zdolność kredytową.

Oblicz zdolność kredytową online


2. Wybór mieszkania

Jednym z niezbędnych dokumentów, które musimy dostarczyć do banku składając wniosek o kredyt na mieszkaniejest umowa przedwstępna sprzedaży lub umowa deweloperska lub umowa rezerwacyjna (sprawdź w moim ebooku, jakich jeszcze będziesz potrzebował dokumentów do kredytu). Wynika to z tego, że bank udziela kredytu celowego, czyli na konkretną nieruchomość. Jeżeli nie wiesz jak napisać odpowiednią umowę przedwstępną, która będzie zabezpieczała Twoje interesy i spełniała podstawowe wymagania banku, to odezwij się do mnie - kontakt


3. Zebranie dokumentacji finansowej i nieruchomościowej

Lista niezbędnych dokumentów często jest dość długa i zależy od konkretnego banku. Przykładowo, jeżeli pracujesz w oparciu o umowę o pracę na czas określony (przeczytaj artykuł kredyt hipoteczny, a umowa o pracę na czas określony) i kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego (jako spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu), to lista będzie wyglądała następująco:

- dowód osobisty,

- zaświadczenie o dochodach od pracodawcy,

- aktualna umowa o pracę,

- poprzednia umowa o pracę z tym pracodawcą,

- umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości,

- podstawa nabycia nieruchomości (np. akt notarialny, wyrok sądowy etc.),

- zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej o braku zaległości w opłatach czynszowych,

- zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej o tym, komu przysługuje prawo do lokalu,


4. Złożenie wniosków kredytowych

Masz dwie opcje: chodzisz po bankach i szukasz najtańszego kredytu lub przychodzisz do mnie i od razu wskazuję Ci, który bank udzieli Ci najtańszego finansowania. Trochę może przesadziłem z tym chodzeniem, bo mamy XXI wiek i w związku z tym, wiele rzeczy możemy załatwić online. Jeżeli przed złożeniem wniosku, chciałbyś sprawdzić i porównać aktualnie wszystkie dostępne oferty na rynku, to zapraszam do mojego systemu porównania ofert kredytowych online.


5. Analiza wniosku i decyzja kredytowa

 Jeżeli ktoś w banku powiedział Ci, że wyda decyzję kredytową w przeciągu jednego tygodnia, to możesz taką historię włożyć między bajki. Aktualnie procesy kredytowe trwają ok. jednego miesiąca. Już od kilku lat, średni czas jest zbliżony. Oczywiście znajdą się banki szybsze, ale najczęściej z drogą lub bardzo drogą ofertą, więc nie warto w tym wypadku się spieszyć. 

W decyzji kredytowej, na pewno będziesz miał mowę o tzw. ubezpieczeniu pomostowym. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, to możesz o tym poczytać tutaj Ubezpieczenie pomostowe kredytu hipotecznego do czasu uzyskania wpisu hipoteki


6. Zawarcie umowy kredytowej

Po otrzymaniu decyzji kredytowej, należy spełnić warunki banku do zawarcia umowy kredytowej. Może to być np. dostarczenie jeszcze jakiegoś dokumentu. Gdy już spełnisz wszystkie wymagania, musisz udać się do oddziału banku i podpisać umowę kredytową. Warto oczywiście wcześniej taką umowę przeanalizować zarówno pod kątem poprawności danych (zdarzają się błędy), jak i klauzul, o których bank wcześniej nie przekazał żadnej informacji. Niestety jest to dość częste, że obsługa banku chce koniecznie sprzedać swoją ofertę i nie informuje o wszystkich szczegółach związanych z kredytem. Jeżeli skorzystasz z mojej pomocy w uzyskaniu kredytu, to wszystko zrobię za Ciebie, a już na etapie porównywania ofert dowiesz się o wszystkich kruczkach, które stosuje bank. Zachęcam również do zapoznania się z moim tekstem, w którym jest mowa o tym, dlaczego biorąc kredyt hipoteczny, powinieneś wiedzieć, co to jest WIBOR.


7. Zawarcie umowy sprzedaży

Będąc uzbrojonym w umowę kredytową, możesz umówić się ze sprzedającym do notariusza, w celu zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. W tej umowie przeniesiecie własność i opiszecie również sposób płatności. Zazwyczaj resztę ceny sprzedaży płaci się przelewem, w przeciągu kilku kolejnych dni roboczych. Ważne pytanie; przy kredycie hipotecznym - komu bank przelewa pieniądze? Bank nie przeleje pieniędzy na Twoje konto, lecz na rachunek sprzedającego wskazany w akcie notarialnym. 


8. Wypłata kredytu

Żeby bank wypłacił kredyt na mieszkanie, musisz spełnić kilka warunków zapisanych w umowie kredytowej. Przede wszystkim musisz pokazać potwierdzenie wniesienia wkładu własnego, dostarczyć dla banku akt notarialny, zawrzeć umowę ubezpieczenia nieruchomości wraz z cesją na bank również dostarczyć kopię polisy do banku. Być może będziesz musiał dostarczyć jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty, ale to już zależy od konkretnego banku i konkretnej sytuacji. Zapraszam Cię do zapoznania się z moją propozycją współpracy dostępną na mojej stronie internetowej pod adresem https://karolzimnoch.pl.

Pamiętaj - moja obsługa dla Ciebie jest w całości bezpłatna! O tym dlaczego to możliwe, dowiesz się tutaj - https://karolzimnoch.pl/#faq


Zapraszam Cię do kontaktu i konsultacji
Karol Zimnoch - Ekspert Kredytowy
+48 530 984 622
kz@karolzimnoch.pl

Pokaż listę
Facebook YouTube